Аскорбінова кислота та її користь для людини

Аскорбінова кислота та її користь для людини

Людський організм досить унікальна система. Кожен її елемент досконало продуманий та зважений. І як будь яка система, людський організм потребує підживлення. В якості одних з самих необхідних для людини сполук, виступають вітаміни. Саме слово, що зазначає такі важливі та корисні сполуки, взяло свій початок від слова Vita, чт в переводі на українську значить – життя. З точки зору хімії медицини, вітаміни – активні сполуки хімії, вони використовуються для нормального обміну речовин в людському організмі, та підтримують рівень гемеостазу в організмі людини. Говорячи про вітаміни, неможливо обійти тему вітаміну «С». Вітамін даної групи, мабуть самий найпотрібніший для життєдіяльності людського організму, для його здоров’я.

Вітамін С, або аскорбінова кислота

Аскорбінова кислота – є одним з самих активних учасників в хімічних процесах організму. Але, у такого необхідного для людини вітаміну, є одна особливість – даний вітамін не може самостійно вироблятися організмом. Тому, інколи існує потреба купити аскорбінову кислоту оптом. Це дасть можливість не тільки забезпечити потребу організму в даному вітаміні, а і з економити певні кошти. Адже оптові ціни завжди дещо нижчі за роздрібні.

Незамінні властивості вітаміну С

Говорячи про корисні властивості аскорбінової кислоти, варто перерахувати ті процеси, на які впливає даний вітамін:

  • Процес кровотворення;
  • Процеси нервової системи;
  • Ендокринна система;
  • Процеси засвоєння інших корисних речовин;

Це досить малий перелік того, що в різній величині потребує участі вітаміну С. Жоден організм не може існувати без якісної кровоносної системи. І в цьому процесі також бере участь вітамін С. Користь від наявності в організмі даного вітаміну для кровоносної системи беззаперечна. При недостатньому рівні вітаміну С в організмі, кровоносні судини перестають бути здоровими, виникають такі явища як:

  • Ламкість кровоносних судин;
  • Крихкість судин;
  • Кровоносні судини стають тоншими.

Не менш корисно, впливає вітамін С і на хрящові тканини. Аскорбінова кислота, разом з хондроцитами, виробляє в людському організмі, таку сполуку як протеогликан. Ця речовина живить хрящову тканину, робить її міцною та еластичною та розтяжливою.

Аскорбінова кислота та її роль в опорі організму до різних захворювань

На рівні з усіма даними властивостями, вітамін С має одну беззаперечну властивість – допомагає організмові протидіяти захворюванням, боротися з бактеріями, тобто володіє антиоксидантними властивостями. Його дія на імунну систему людського організму просто беззаперечна. Жоден лікар не промине призначити вживання даного вітаміну при різного плану інфекційних захворюваннях. А ті, хто вживає аскорбінову кислоту регулярно, менше піддаються інфекційним та іншим захворюванням. Особливо це важливо під час зростання епідеміологічних періодів та періодів підвищеної захворюваності на ГРВІ.

Отправить комментарий