Новий японський грант для дитячих лікарень

Сьогодні підписано Угоду у формі обміну нотами між Урядом Японії та Урядом України про надання грантової допомоги загального типу Японії в розмірі 485 мільйонів японських єн (близько 4,5 мільйонів доларів США) Уряду України для проекту покращення медичного обладнання в дитячих лікарнях України.

Угоду підписали Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Муцуо МАБУЧІ та Міністр економіки України пан Богдан ДАНИЛИШИН.

Грант (Друга фаза) буде використано для закупівлі сучасного медичного обладнання для обласних дитячих лікарень трьох областей: Харківської, Дніпропетровської та Донецької.
Це є третьою грантовою допомогою загального типу, наданою Урядом Японії українським медичним закладам. Минулого року Кіровоградська обласна дитяча лікарня та Луганська обласна клінічна лікарня вже отримали допомогу на суму 3,9 мільйонів доларів США в рамках Першої фази Проекту.

Загальна сума першого подібного гранту склала 6,2 мільйонів доларів США. Цей грант отримала Українська дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» у 2000 році.

Грантова допомога загального типу є частиною «Офіційної допомоги розвитку», яка надається Японією, і направлена на підтримку різноманітних секторів, включаючи сферу охорони здоров’я, в даному випадку – на модернізацію медичного обладнання в провідних лікарнях в країни-одержувача.

Окрім цього гранту, Японія надала Україні грантову допомогу, як на двосторонній так і на багатосторонній основах, на загальну суму близько 148,4 мільйонів доларів США.
Посольство Японії в Україні

Источник: www.civicua.org