Для схуднення одних фізичних навантажень недостатньо

Для схуднення одних фізичних навантажень недостатньо

Дослідники з Бангорского університету (Bangor University) у Великобританії виявили, що жінки, які відвідували тренажерний зал три рази в тиждень протягом 4 і 8 тижнів і при цьому не змінювали свій раціон харчування, не худнули, передає власкор.

Вчені провели два експерименти. Для першого відібрали 34 жінки у віці від 18 до 32 років, які тренувалися три рази в тиждень протягом 4 тижнів.

Другий експеримент включав 36 жінок тієї ж вікової групи, але вони займалися протягом 8 тижнів. На початку і в кінці кожного експерименту були виміряні вага, м'язова і жирова маса кожної жінки. Зразки крові учасників дозволили виміряти рівень гормонів, в тому числі інсуліну, лептину, аміліна, греліну і пептиду YY. Ці гормони можуть впливати на почуття голоду і споживання їжі.

Метою даного дослідження було визначити, чи можуть вправи привести до зниження ваги у жінок.

Щоб уникнути можливої ​​упередженості піддослідним не повідомили справжню мету експерименту. Замість цього їм сказали, що дослідження оцінить вплив занять спортом на пізнання.

«Коли люди починають тренуватися, вони часто обмежують свій раціон, свідомо чи несвідомо, це може спотворити ефект від вправ», - пояснюють дослідники.

В кінці 4 і 8-тижневої програми дослідники виявили, що жодна з жінок не втратила у вазі, незалежно від того, чи були вони худими, чи мали вони надлишкову вагу або ожиріння до початку дослідження.

Дослідники також виявили, що у жінок, які мали надлишкову вагу або страждали ожирінням, відбулися зміни гормонів, які були пов'язані зі збільшенням голоду. Це частково пояснює, чому вправи не призводять до зниження ваги.

«Наш організм настільки добре відрегульований, що завжди знаходить спосіб компенсувати втрату енергії після тренування», - говорить Ханс-Петер Кубіс.

«Чи знають жінки це чи ні, але фізична активність або фізичні вправи можуть привести до підвищення апетиту, і тому людині важче схуднути».

Дослідники підкреслюють, що для схуднення одних фізичних навантажень недостатньо.

Отправить комментарий