Рак будуть шукати по простому аналізу сечі

Рак будуть шукати по простому аналізу сечі

Вчені розробили аналіз сечі, який допоможе в своєчасній діагностиці та лікуванні раку. Ця методика використовує нанотехнології, що набирає популярність.

Група американських дослідників розробила пристрій для аналізу сечі на основі нанопроволоки, яке здатне виявляти мікроскопічну кількість маркерів раку в сечі. Це допоможе в розвитку неінвазивної діагностики смертельної хвороби.

Відомо, що клітини вступають в спілкування між собою за допомогою цілого ряду різних механізмів. Менш відомий різновид клітинного транспорту - це позаклітинні везикули (EV), які можна представити у вигляді невеликої клітини, здатної циркулювати по організму для доставки повідомлень до інших клітин. Подібного роду передавачі повідомлень визнаються наукою в якості важливих медіаторів внутрішньоклітинного спілкування. Вчені розробили новий медичний девайс, здатний ефективно перехоплювати EV і використовувати їх в діагностиці раку.

«Композиція молекул, укладених в EV, може бути діагностичним почерком певних хвороб, - розповіли дослідники. - Для багатьох вчених значним завданням залишається пошук неінвазивних діагностичних інструментів, що дозволяють стежити за здоров'ям пацієнтів на регулярній основі. Наприклад, найпростіших аналізів сечі. Зміст EV в сечі є екстремально малою - менш 0,01%. Це значний бар'єр для діагностичної точності. Наш розчин при використанні нанопроволоки з оксиду цинку на спеціальному полімері створює матеріал, який є ефективним у справі перехоплення даних везикул».

Для перевірки ефективності пристрою дослідники порівняли мікроРНК EV, ізольовані у здорових пацієнтів з тими, які були взяті у пацієнтів з пухлинами сечового міхура, простати і іншими видами раку. Для точного результату потрібен був всього 1 мл сечі, і вже в ньому пристрій зафіксувало істотно більшу кількість різних типів мікроРНК, в порівнянні з використанням стандартних методів аналізу.

Отправить комментарий