Вчені розповіли про необоротний вплив алкоголю на генетику

Вчені розповіли про необоротний вплив алкоголю на генетику

Вчені з Кембріджського університету у Великобританії з'ясували, що алкоголь пошкоджує ДНК в стовбурових клітинах людини, що збільшує ризик розвитку раку. Результати досліджень були опубліковані в журналі Nature.

В ході експериментів вчені давали мишам розбавлений етиловий спирт, а потім методами секвенування ДНК і хромосомного аналізу відстежували вплив ацетальдегіду на їх гени. Це токсична речовина, що утворюється при переробці спиртних напоїв в організмі.

Дослідники з'ясували, що алкоголь пошкоджує ДНК в стовбурових клітинах крові і необоротно змінює його структуру. Ці зміни, в свою чергу, збільшують ризик розвитку семи типів онкологічних захворювань, включаючи рак грудей або кишечника.

"Важливо пам'ятати, що навіть якщо відповідальні за переробку алкоголю і репарацію ДНК системи організму в порядку, вони все одно недосконалі, і вживання алкоголю все одно може викликати рак", - пояснив професор кета Пател, один з авторів роботи.

"Це дослідження показує, яких збитків вживання алкоголю може наносити нашим клітинам, що може привести до набагато більш серйозних наслідків, ніж похмілля", - підсумовує портал MedicalXpress слова професора Лінди Боулд, експерта благодійної організації Cancer Research UK.

Отправить комментарий