Кофеїн в крові покаже хворобу Паркінсона

Кофеїн в крові покаже хворобу Паркінсона

Японські вчені з Університету Юнтендо в Токіо пропонують використовувати для діагностики хвороби Паркінсона нескладний аналіз на рівень кофеїну в крові.

У дослідженні взяли участь 108 осіб, які страждають від хвороби Паркінсона в середньому протягом 6 років, а також 31 здоровий учасник. Обидві групи отримували кофеїн в дозі, еквівалентній двом чашкам кави в день. Вчені вимірювали рівень кофеїну в їх крові і концентрацію 11 продуктів метаболізму даного з'єднання.

Виявилося, що у пацієнтів з хворобою Паркінсона концентрація кофеїну у 9 з 11 його метаболітів була набагато нижче, ніж у здорових людей. Якщо при наявності хвороби Паркінсона рівень кофеїну становив в середньому 24 пмоль на 10 мкл, то у здорових учасників дослідження цей показник дорівнював 79 пмоль на 10 мкл. При цьому вчені не знайшли відмінностей між обома групами в генах, пов'язаних з метаболізмом кофеїну.

Дослідники повідомили, що продовжать дослідження, щоб з'ясувати, з якого моменту починає змінюватися рівень кофеїну в крові в ході прогресування хвороби Паркінсона. Крім того, всі учасники дослідження проходили лікування від своєї недуги, так що слід перевірити: чи не могли ліки спричинити таку дію на рівень кофеїну в організмі пацієнтів. Можливо, що в недалекому майбутньому у неврологів з'явиться простий і ефективний тест на хворобу Паркінсона.

Отправить комментарий