Працювати після інсульту виявилося корисно для здоров'я

Працювати після інсульту виявилося корисно для здоров'я

У дорослих пацієнтів, які після пережитого інсульту незабаром виходили на роботу, менше шансів дістати депресію, недоумство або навіть померти в порівнянні з тими їхніми однолітками, хто не працював після інсульту. До такого висновку прийшли ізраїльські лікарі, які представили результати свого дослідження на Міжнародній конференції з лікування інсульту. Коротко про роботу розповідається на сайті Американської асоціації серця.

Бен Ассаяг і його колеги з Медичного центру Сураські (Тель-Авів) досліджували 252 пацієнтів працездатного віку, які пережили інсульт. Вони відстежували здоров'я мозку своїх підопічних незабаром після інсульту, через рік і через два роки після нього.

Серед пацієнтів, які не повернулися на роботу після первинного інсульту, було майже втричі більше людей, чиї розумові здібності через два роки після пережитого захворювання знизилися. У таких пацієнтів частіше траплялися депресії і спалахи дратівливості, на знімках головного мозку лікарі відзначали, що у них зменшувалася кількість білої речовини і тоншає кора головного мозку. Також дослідники зазначають частіші випадки діабету другого типу і підвищеного кров'яного тиску.

«Висновок простий: "Продовжуйте працювати", - упевнений Бен Ассаяг. - Рівень смертності і зниження розумових здібностей серед які не працюючих пацієнтів виявився вищим. По суті, ті, хто перестав працювати, просто підвищили собі ризик померти або заробити слабоумство».

Отправить комментарий