Чому похмілля стає з віком сильніше

Чому похмілля стає з віком сильніше

В юності похмілля здавалося чимось нереальним, ніби страшної казки. Будь-які алкогольні пригоди переживались з легкістю і веселощами: провести всю ніч в барі, а потім відправитися на пари - так хто так не робив. Так чому ж тепер, в більш зрілому віці практично будь-які алкогольні узливання з ранку сприймаються із моторошними тортурами? Зараз ми розкриємо вам невеличкий секрет.

Зайва вага

З віком багато хто просто не встигають підтримувати форму, що безпосередньо впливає на організм. Кількість жиру збільшується, а це, крім усього іншого, збільшує чутливість до алкоголю. Справа в тому, що жир не здатний вбирати алкоголь, ось він і не переробляється належним чином.

Нестача води

Мало хто знає, що з віком процентний вміст води в організмі знижується. Чим менше води, тим вище концентрація алкоголю, переробити який стає не так вже й просто. Ось і весь секрет «рятівної» склянки води з ранку.

Ослаблення імунітету

Американська організація Національний інститут старіння визиває поступове ослаблення імунної системи, що є одним з основних чинників, які призводять до смерті. Простіше кажучи, в 45 років ви будете відновлюватися після алкогольних пиятик набагато довше, ніж в 25.

Спосіб життя

Не останнє значення має і звичний спосіб життя. Людина, що здорова і звикла до фізичних навантажень, простіше впорається з неприємними синдромами похмілля. Ну а тим, хто звик проводити в барі часу більше, ніж в спортзалі, розплата за веселощі здається непідйомною.

Зрада печінки

У міру того як ви старієте, ваша печінка виробляє менше алкогольдегідрогенази. Цей фермент відповідальний за руйнування двох типів алкалоїдів, етанолу і метанолу. Алкоголь довше затримується в організмі і заподіює більше шкоди.

Кофеїновий порятунок

Зняти важку головний біль після вечірніх узливань допоможе звичайна кава. Справа в тому, що кофеїн дуже ефективно блокує ефект аденозину - саме ця хімічна сполука і викликає головний біль.

Протеїновий допінг

Гастроентеролог Джейсон Берк з американського Інституту здоров'я, рекомендує ще один спосіб швидко привести себе в порядок. Для цього потрібно випити стакан шоколадного молока з ложкою протеїну. Такий коктейль зарядить організм амінокислотою цистеїном, що допомагає швидше переробляти алкогольні токсини.

Отправить комментарий