5 поширених помилок при лікуванні кашлю

От рождения сердце было, как... сито

Кашель - неприємний симптом, від зіткнення з яким не застрахована жодна людина. Але багато помилково ставлять знак рівності між поняттями «симптом» і «хвороба», що часом сильно ускладнює лікування.

Кашель - це симптом, який може свідчити про різних недугах

Лікарі відрізняють кілька поширених помилок, які найчастіше допускають люди, вирішивши зайнятися самолікуванням при кашлі.

Помилка перша: використання тих же засобів, що допомогли впоратися з кашлем минулого разу

Цілком зрозуміло, чому людина, якій минулого разу допомогли ті чи інші таблетки, мікстура або сироп від кашлю, рефлекторно тягнеться за ними ж, коли симптом з'являється знову. Однак це в корені неправильна тактика, яка може в кращому випадку ніяк не позначитися на стані здоров'я пацієнта, а в гіршому - вплине на нього тільки негативно! З чим це пов'язано? Справа в тому, що викликати кашель можуть найрізноманітніші причини - але багато хто про це просто не замислюються. Людина, який раніше успішно позбувся кашлю своїми силами, цілком закономірно вважає, що засіб, що виявилося ефективним в минулий раз, допоможе і тепер. Але ж фактори, що спровокували хвороба, можуть бути зовсім іншими, і спроба лікуватися тими ж засобами тільки погіршить стан людини.

Використання тих же засобів, що допомогли в минулий раз - неправильна тактика!

До того ж, використання неправильних методів лікування часом призводить до того, що клінічна картина захворювання стирається, і навіть у кваліфікованого лікаря з'являються складності з постановою правильного діагнозу. Тому не рекомендується використовувати будь-які лікарські засоби без медичної консультації.

Помилка друга: самостійний вибір антибіотиків

Більшість людей можна розділити на два типи по відношенню до антибіотиків: ті, хто вважає препарати цієї групи дуже шкідливими і не готові їх приймати навіть під страхом смерті, і ті, хто п'є антибактеріальні засоби в будь-якій незрозумілій ситуації. Але помиляються і ті, і інші. По-перше, необхідно запам'ятати: антибіотики завжди повинен призначати лікар. Самостійне використання препаратів з цієї групи неприпустимо, і причина тут навіть не стільки в міфічній небезпеці для здоров'я, скільки в тому, що кашель може банально не піддатися терапії антибіотиками.

Антибіотики - препарати, які не терплять бездумного використання

Антибактеріальні препарати - засоби, які призначаються, коли достеменно відомо, що причиною хвороби стали чутливі до них мікроорганізми. Якщо ж встановлено, наприклад, що кашель викликаний вірусом або є наслідком алергії або будь-якого анатомічного дефекту, ефекту від лікування антибіотиками не буде. Але якщо виявлені свідчення для застосування препаратів цієї групи, відмовлятися від них не варто, щоб не допустити проникнення патогенних мікроорганізмів в інші органи і системи. А чим небезпечне самостійне призначення антибіотиків? Справа в тому, що різні препарати цієї групи діють на різні патогенні мікроорганізми. Відповідно, не знаючи, із-за якого саме збудника виник кашель, не можна вибирати ліки. Більш того, нераціональне застосування антибіотиків не тільки завдає шкоди власному імунітету людини, знищуючи природну мікрофлору, але і сприяє виробленню стійкості до медикаменту у патогенних штамів.

Помилка третя: поєднання муколітиків і відхаркувальних препаратів з протикашльовими засобами

Серед людей, які не пов'язані з медициною, побутує хибна думка, що кошти, що стимулюють утворення і відходження мокроти, можна поєднувати з протикашльовими препаратами, щоб прискорити процес одужання. Ця омана є не тільки невірною, але і дуже небезпечною для здоров'я! Завдяки муколітикам і відхаркувальним засобам значно зростає кількість мокротиння, яка повинна своєчасно евакуюватися (виводитися). Домогтися цього можна тільки в тому випадку, якщо не придушувати кашльовий рефлекс - адже саме кашель сприяє виведенню мокротиння. А що роблять протикашльові препарати? Не дають людині кашляти! Ефективний відхаркувальний засіб знижує в'язкість мокротиння і стимулює його виведенню.

Помилка четверта: підтримка неправильної температури і вологості в приміщенні

Одна з поширених помилок, що закріпилися в народі, свідчить, що в кімнаті пацієнта має бути дуже тепло (а іноді навіть жарко) і сухо. Насправді, лікарі дають строго протилежні рекомендації.

Створення оптимального мікроклімату - запорука успішного лікування

Якщо людина страждає від кашлю, йому рекомендується знаходитися в досить прохолодному, регулярно провітрюваному приміщенні із зволоженим повітрям. Оптимальною температурою вважається +18 ... + 23ºC, а вологість повітря сприяє розрідженню і виведенню мокротиння. Якщо пацієнт знаходиться в приміщенні з дуже сухим повітрям, кашель може посилитися, а мокрота стане більш в'язкою, що несприятливо позначиться на загальному стані. В цей же пункт, мабуть, варто віднести звичку лікуватися занадто гарячим чаєм з великою кількістю меду. Пиття не повинно бути палючим. Оптимальна температура чаю або іншої рідини - не більше + 40ºC, інакше можна отримати опік слизових оболонок або спровокувати посилення кашлю. Споживання меду, який є сильним природним алергеном, рекомендується обмежити до 1-2 ложок в день.

Помилка п'ята: використання прогріваючих засобів в період загострення і при хронічному кашлі

Як тільки дитина або доросла людина починає кашляти, багато хто відразу наполягають на проведенні теплових процедур - таких як гірчичники, банки, розтирання і компреси. Це ще одна поширена помилка, яка як при гострому, так і при хронічному кашлі може призвести до тяжких ускладнень.

Не використовуйте теплові процедури при підвищеній температурі і без консультації з лікарем

Слід знати, що теплові процедури протипоказані при пухлинних, інфекційних, серцево-судинних захворюваннях. Якщо кашель викликаний однією з цих причин, то прогріванням можна спровокувати серйозні ускладнення, які поставлять під загрозу життя і здоров'я пацієнта. Кашель є тільки симптомом, але ніяк не хвороба. І перед проведенням будь-яких процедур або використанням лікарських засобів необхідно обов'язково встановити, яким захворюванням викликана його поява. А зробити це компетентно може лише лікар.

Отправить комментарий