Сон з відкритим ротом веде до зубним хворобам

Сон з відкритим ротом веде до зубним хворобам

При диханні через рот висихає слина і підвищується кислотність ротової порожнини, що призводить до карієсу і ерозії зубної емалі.

Сон з відкритим ротом небезпечний для зубів, так як підвищує кислотність середовища в порожнині рота і збільшує ризик ерозії зубної емалі і карієсу. З таким попередженням виступили дослідники з Університету Отаго (Нова Зеландія), чия робота опублікована в журналі Journal of Oral Rehabilitation.

Як пояснили автори дослідження, сухість у роті ночами і вранці пов'язана з тим, що при неправильному диханні уві сні висихає слина, яка захищає ротову порожнину від підвищеної кислотності. Коли кислота безпосередньо діє на емаль, вона пошкоджується, утворюється карієс.

В ході дослідження вчені порівняли рівень кислотно-лужного балансу 10 здорових волонтерів. Дві ночі учасники дихали уві сні через ніс, а в дві інші ночі - через рот, для чого носове дихання припиняли за допомогою спеціальної кліпси.

Виявилося, що сон з відкритим ротом призводить до збільшення кислотності порожнини рота. В середньому показник pH становив в цьому випадку 6,6 при нормі в 7, а в деяких випадках опускався до 3,6, що нижче критичного порога в 5,5, при якому зубна емаль починає втрачати мінеральні речовини. «Отримані дані говорять про те, що дихання через рот може бути одним з факторів, що лежать в основі таких захворювань порожнини рота, як ерозія зубної емалі і карієс», - роблять висновок дослідники.

Відкритий рот може бути ознакою обструктивного апное сну - захворювання, при якому порушується дихальна діяльність.

Отправить комментарий