Зимовий фітнес: як зміцнити імунітет

Зимовий фітнес: як зміцнити імунітет

У холодну пору, коли за вікном вирує пронизливий вітер, а стовпчик термометра йде в мінус, хочеться скоріше обернутися в теплий плед, випити чашечку кави вприкуску з плиткою шоколаду і зануритися в перегляд цікавого фільму. А між тим, малорухливий спосіб життя є причиною набору зайвої ваги, розвитку серцево-судинних захворювань, хронічної втоми, депресії.

Зима - не привід сумувати і впадати в сплячку! І, ще тим більше, не привід відмовлятися від рухової активності, адже спорт є невід'ємною частиною відмінного здоров'я. Абонемент в тренажерний зал або басейн - звичайно, добре, але краще віддати данину занять на свіжому повітрі. Вони подарують гарний настрій, струнку фігуру і, що важливо, міцний імунітет!

Ковзани

Катання на ковзанах - не просто спорт, але ще й прекрасний спосіб відпочити після утомливих трудових буднів. Щоб відчути сприятливий вплив зимового фітнесу на льоду, зовсім не обов'язково ставати професіоналом. Досить навчитися стояти на ковзанах, вміти пригальмовувати в екстреній ситуації, виконувати прості рухи і відвідувати каток не менше двох разів на тиждень. Уже через місяць, максимум два, ви будете упевнені в своїх силах, станете витривалішими і стрункішими. Останній аспект особливо актуальний для тих, хто вступив на стежку війни із зайвою вагою.

Зниження ваги і прилив енергії - не єдині позитивні аспекти перебування на льоду. Катання на ковзанах сприяє зміцненню м'язів, особливо ніг і сідниць. Також в процесі розробляються м'язи преса, спини і плечового пояса. В результаті тіло набуває витончених обрисів, а шкіра стає пружною, еластичною і має атласну гладкість. До речі, катання на ковзанах є відмінним способом боротьби з ненависним целюлітом. Уже до кінця зими, завдяки інтенсивним і регулярним тренуванням, «апельсинова скоринка» у жінок стане менш вираженою.

Не можна не відзначити, що катання на ковзанах є прекрасним профілактичним засобом проти застуди і грипу, адже корисне заняття сприяє зміцненню імунітету і поліпшенню настрою, навіть якщо за спиною у людини криється маса проблем. А ще зимовий фітнес на льоду мінімізує ризик розвитку захворювань серцево-судинної і дихальної систем. У другому випадку благотворний вплив спостерігається лише при дотриманні правил дихання. Дихати рекомендується тільки через ніс, інакше морозне повітря не встигає зігрітися.

Цікавий факт!

Дослідження Лондонського Університету Брунеля показали, що фізичні навантаження, які здійснюють, одночасно слухаючи динамічні мелодії, підвищують ефективність занять, оскільки сприяють збільшенню інтенсивності на 20%.

Льодолазання

Льодолазання - відносно новий вид зимового фітнесу. І потрібно відзначити, екстремальний! Не для слабких духом і погано розвинених фізично людей. Адже в процесі людина змушена долати круті льодові схили, в тому числі замерзлі водоспади, і одночасно активно працювати спеціальним спорядженням, що часом мають значну вагу.

Льодолазання відносять до групи фізично важкого спорту. За своєю суттю, воно є силовою акробатикою, яка передбачає роботу всіх груп м'язів. До нього не слід вдаватися тим, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату (в тому числі після перенесених травм) і серцево-судинної системи, а також при нестійкій психіці.

Колись льодолазання вважалося виключно способом отримання адреналіну, нині його розглядають як метод підвищення витривалості організму, поліпшення координації та гнучкості. Воно ж позитивно впливає на імунну, дихальну та серцево-судинну системи. А оскільки під час сходження людина змушена вирішувати головоломки, як швидше пройти маршрут без шкоди для здоров'я і досягти вершини, він вчиться правильно планувати і аналізувати свої дії.

Цікавий факт!

Західні вчені провели дослідження, які показали, що рухова активність на свіжому повітрі дарує омолоджуючий ефект. Цей аспект обумовлений тим, що в процесі занять лімфа активно циркулює, а кровотік посилюється, що сприяє поліпшенню тонусу шкіри і мінімізації зморшок.

Лижі

Катання на лижах відносять до анаеробних навантажень, тобто фізичної активності низької інтенсивності. Активне пересування по снігу задіє відразу кілька груп м'язів, але особливо ефективно розвиваються м'язи стегон, спини і плечового поясу. Також катання на лижах сприяє зміцненню опорно-рухового апарату.

Не можна не відзначити, що хода на лижах в холодну пору гартує людський організм, а значить, підвищує імунітет і перешкоджає частій захворюваності на застуду та грип. А ще катання сприятливо впливає на психоемоційний стан, адже краса засніженого парку і свіже повітря дарують безліч позитивних емоцій. Окремо варто торкнутися теми повітря. Взимку воно набагато чистіше, ніж влітку, оскільки сніговий покрив, немов губка, вбирає в себе левову частку забруднень, що виділяються автотранспортом і заводами.

Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що ходьба на лижах сприяє зміцненню дихальної та серцево-судинної систем, адже в процесі дихання різко зростають легенева вентиляція і, відповідно, газообмін, також збільшується і сила скорочення серцевого м'яза, завдяки чому він стає більш витривалим. Не можна не відзначити, що катання на лижах прискорює процес зниження ваги. І, до речі, для людей, які страждають ожирінням, лижна хода - найбільш оптимальний варіант фізичних навантажень, адже при русі вага тіла розподіляється на ноги і лижні палиці, що дозволяє мінімізувати навантаження на хребет і поперек.

Важливо!

Щоб фітнес в зимову пору приніс тільки користь, врахуйте наступні правила:

  • придбайте якісний одяг і взуття, бажано з вітро-і вологостійких матеріалів;
  • запасіться термобілизною, надягайте її, коли температура повітря на вулиці опускається нижче -5 °С;
  • не вдавайтеся до тренувань, якщо температура на вулиці нижче -20 °С;
  • перед початком занять обов'язково проведіть розминку;
  • з метою схуднення займайтеся зимовими видами фітнесу не менше 3-х разів на тиждень по 1 годині;
  • харчуйтеся повноцінно і правильно, приймайте вітаміни і мінерали.

Сніжковой фітнес

Зимовий фітнес: як зміцнити імунітет
Сніжковой фітнес або, як його називають в країні Висхідного Сонця, юкігассен, - мабуть, найпопулярніший вид фітнесу, який корисний і доречний для людей будь-якого віку. Звична дитяча забава - не тільки веселе проведення часу на свіжому повітрі, а й ефективний спосіб зміцнення імунітету. До того ж, гра в сніжки покращує координацію, розвиває пильність і влучність, що особливо важливо для дітей. Не можна не відзначити, що сніжковой фітнес зміцнює серцево-судинну систему і покращує психоемоційний фон.

Цікавий факт!

Юкігассен визнаний офіційним видом спорту в Японії. Його зареєстрували у далекому 1987 році. Суть гри полягає в протидії двох команд і закиданні противника сніговими грудками, яких на рахунку кожної команди всього 90 штук. Мета гри - захопити прапор супротивника. Сьогодні змагання з юкігассену проводяться не тільки в Японії, але і в деяких європейських країнах. Росія, в свою чергу, вперше взяла участь в командному сніжковой спорті в 2006 році.

Катання на санках або тюбінги

Катання на санках або тюбінги, та ще й з вітерцем, - відмінний спосіб відпочити від трудових буднів і зарядитися гарним настроєм. Правда, після необтяжливо спуску настає виснажливий підйом в гору, який сприяє опрацюванні литкових м'язів. Важко повірити, але за годину безперервного катання на санках або тюбінгах дозволяє спалити понад 300 ккал. До того ж, в процесі організм людини отримує помірну кардіонагрузку, що позитивно позначається на роботі серцевого м'яза. Благотворно цей вид зимового фітнесу впливає на імунну систему.

Важливо!

Лікарі відзначають, що перетренованість і перевтома, навпаки, сприяють придушенню роботи імунної системи. Дослідження вчених з різних країн світу показали, що професійні спортсмени, щодня піддаються серйозним навантаженням, частіше страждають на простудні захворювання, хронічні тонзиліти, отити, синусити і холецистити. Звідси випливає висновок, що все добре в міру. Тренування повинні приносити задоволення!

Кайтселінг

Кайтселінг відноситься до розряду екстремальних видів фітнесу. Він ідеальний для тих, хто цінує свободу і не терпить своє життя без довгограючого почуття справжнього адреналіну. Його суть полягає в русі по горизонтальній поверхні на лижах, сноуборді або санях з буксирним кайтом, який складається з купола і строп. Кайт, в свою чергу, може бути надувним або каркасним. Кайтселінг сприятливо впливає на організм людини: зміцнює серцево-судинну і дихальну системи, підвищує імунітет, розробляє м'язи ніг, спини і рук, а також тренує вестибулярний апарат.

Важливо!

Здійснювати заняття кайтселінга найкраще в чистому полі з рівним рельєфом, далеко від ліній електропередач. Не забороняється кататися на замерзлому водоймищі, але в цьому випадку слід переконатися в тому, що товщина льоду понад 10 см.

Скандинавська хода

Тим, кому протипоказані пробіжки, варто розглянути скандинавську ходьбу за участю палиць. Незважаючи на те, що цей вид фітнесу простий у виконанні, він є ефективним способом підтримки фізичної форми. Варто відзначити, що скандинавська ходьба за ступенем впливу на організм відрізняється від звичайних піших прогулянок, адже в процесі велика частина ваги тіла переноситься на руки, відповідно, суглоби і хребет навантажуються менше. Але це не всі позитивні аспекти скандинавської ходи!

Вона позитивно впливає на роботу серцево-судинної і дихальної систем, мінімізує болі в спині і зміцнює хребет, розробляє м'язи ніг, рук і спини, ефективно бореться із захворюваннями опорно-рухового апарату. Також скандинавська ходьба зміцнює імунітет, поліпшує координацію і роботу вестибулярного апарату. До речі, в деяких країнах даний вид фітнесу включений в програму реабілітації після перенесених травм і операцій.

Висновок

Фізичні вправи можуть не тільки зміцнити імунітет, але і послабити його. Вся справа в інтенсивності. Наприклад, щоденні багатогодинні тренування супроводжуються перевтомою, виснаженням організму, витратою енергії на діяльність м'язів, а також їх відновлення. Відповідно, імунна система потерпає від браку енергії і поживних речовин. В результаті людина піддається застуді і вірусним хворобам.

Помірні фізичні тренування, в тому числі прогулянки, катання на ковзанах і лижах, навпаки, підвищують імунітет. Крім того, помірні навантаження є відмінним профілактичним засобом проти передчасного старіння. Взимку потрібно обов'язково займатися спортом. Зовсім не важливо яким, головне, щоб фізичні навантаження приносили задоволення, а не страждання. Крім цього, потрібно захистити себе від стресових ситуацій, налагодити харчування і вести тренування відповідно до своїх можливостей.

Отправить комментарий