Вчені з'ясували, як стрес робить нас хворими

Вчені з'ясували, як стрес робить нас хворими

Дослідники з університету штату Мічиган (Michigan State University) в Іст-Лансінг виявили, що білок, відомий як CRF1-рецептор, реагує на стрес, посилаючи сигнали в специфічні імунні клітини. Це змушує імунні клітини випускати хімічні речовини, які можуть викликати захворювання, включаючи бронхіальну астму, вовчак і синдром роздратованого кишечника (СРК).

Актуальність проблеми

Психологічний стрес є відомим фактором ризику захворювань, але як саме він робить нас хворими?

Близько 31% людей повідомляють, що стрес впливає на їхнє фізичне здоров'я. Але як же психологічний стрес може зробити нас фізично хворими? Щоб з'ясувати це, Адам Моезер (Adam Moeser) досліджував, як стрес впливає на гладкі клітини.

Гладкі клітини - це імунні клітини, які відіграють ключову роль при запальних і алергічних захворюваннях, включаючи астму, СРК, анафілаксію або важку алергічну реакцію і вовчак. У відповідь на алергени, такі як пилок, пилові кліщі або арахіс, огрядні клітини продукують хімічну речовину під назвою гістамін, який позбавляє організм від цих алергенів. Цей процес викликає симптоми алергії, включаючи сльозотечу, нежить і запалення дихальних шляхів. Попередні дослідження показали, що активність гладких клітин посилюється у відповідь на психологічний стрес, і це може викликати хворобу.

Матеріали і методи дослідження

Які основні механізми стресової реакції? Дослідники спробували з'ясувати це. У своєму дослідженні вчені вивчали дві групи мишей: у однієї групи були нормальні CRF1-рецептори на огрядних клітках, в іншої були відсутні CRF1-рецептори.

CRF1-рецептор, відомий як кортикотропін, бере участь у вивільненні пептиду, який бере участь в реакції організму на стрес. У дослідженні обидві групи мишей піддавалися психологічному та алергічного стресу, при цьому імунна система стає гіперактивною.

Результати наукової роботи

Дослідники виявили, що миші з нормальними CRF1-рецепторами на огрядних клітках відчували збільшення рівня гістаміну у відповідь на обидва стресу, і це призводило до захворювання. Однак гризуни, яким не вистачало CRF1-рецепторів, демонстрували низькі рівні гістаміну у відповідь на стрес, і відчували менше хвороб. У мишей, у яких не було CRF1-рецептора, мали 54-відсоткове зниження захворюваності у відповідь на алергічний стрес і 63-процентне зниження захворюваності у відповідь на психологічний стрес.

Моезер каже: «CRF1-рецептор впливає на деякі захворювання, ініційовані цими стрессорами. Гладкі клітини активуються у відповідь на стресові ситуації, які може відчувати організм. Коли це відбувається, CRF1-рецептори змушують клітини вивільняти хімічні речовини, що може привести до запальних і алергічних захворювань, таким як синдром роздратованого кишечника, бронхіальна астма, небезпечні для життя харчові алергії і аутоімунні розлади, такі як вовчак».

Хоча необхідні подальші дослідження, отримані результати можуть відкрити двері для нових методів лікування стресових захворювань.

«Ми всі знаємо, що стрес збільшує ризик багатьох захворювань», - говорить Моезер.

«Питання в тому, як?»

Отправить комментарий