Вчені знайшли зв'язок між жиром і раком грудей

Вчені знайшли зв'язок між жиром і раком грудей

Вчені з'ясували, що стрункі жінки, тіла яких містять велику кількість жиру, частіше страждають від раку грудей, ніж їх однолітки з нормальною масою жирових тканин.

- Подібні результати, швидше за все, здивують і лікарів, і їх пацієнток, так як індекс маси тіла сьогодні використовується для оцінки ризиків, пов'язаних із зайвою вагою та іншими метаболічними проблемами, - пояснив співробітник Корнельського університету (США) Ендрю Данненберг.

За його словами, він і його колеги сподіваються, що їх відкриття змусить багатьох жінок задуматися про своє здоров'я. Дослідники відзначають, що жир може сприяти розвитку пухлини. За останні роки вчені знаходять все більше підтверджень того, що ожиріння не тільки збільшує навантаження на хребет, а й сприяє розвитку проблем з метаболізмом. Також зайва маса тіла є однією з причин виникнення цукрового діабету і негативно впливає на різні частини організму.

Майже 16 років дослідники спостерігали за життям майже 3,5 тисячі жінок старіших за 40 років. За цей час близько двохсот з них стали жертвами різних форм раку грудей. Експерти вирішили оцінити, яким чином на ймовірність його розвитку впливає зайва вага.

Первинний аналіз показав, що можливість появи пухлини залежить не від індексу маси тіла, як думали раніше вчені, а від того, як багато жиру було присутнє в їх організмі. З'ясувалося, що жінки з низьким ІМТ (індекс маси тіла), тіло яких містило занадто багато жирових відкладень, страждали від раку частіше, ніж їх однолітки з аналогічною масою тіла, але меншою часткою жиру в організмі.

Отправить комментарий