Басейн: як плавання діє на людину

Басейн: як плавання діє на людину

Не секрет, що відвідуючи басейн, можна підтримати фізичне здоров'я і поліпшити якість життя. Але регулярно займаючись плаванням, ви ще можете загартувати психіку і волю.

Аквафобія

В народі - боязнь води. Вид страху, який проявляється від зіткнення з водним середовищем або від відчуття втрати твердої опори. Спровокувати водобоязнь може і нещасний випадок, пов'язаний з водною стихією. Тому так важливо, щоб досвідчений фахівець навчав плаванню дітей. Це допоможе звести боязнь води до мінімуму, і дитина з дитячих років буде вільно реагувати на зміну тиску, температури і особливості дихання при зануренні у воду. Такі ж проблеми можуть бути і у дорослих.

Батофобія

Цей страх, що пов'язаний із зануренням на певну глибину, коли на людину тисне товща водного середовища. Щоб подолати батофобію, можна спробувати при зануренні відволікатися на оточуючу вас морську флору і фауну: красивих рибок, незвичайні корали, водорості, що звиваються.

Різних страхів, пов'язаних з водою, чимало. Справитися з ними допоможе вміле навчання навичкам триматися на воді і впевненості в собі.

Формування вольового характеру

Регулярне заняття плаванням дозволяє сформувати такі риси характеру, як:

  • самостійність,
  • наполегливість,
  • впевненість в собі.

Воно загартує волю, самовладання і підвищить самодисципліну.

Ослаблення стресу

При зануренні у воду середовище впливає на все тіло за рахунок інтенсивних масажних рухів.

Крім цього, заняття вимагає постійного контролю за диханням, що покращує ясність думки і послаблює негативний вплив від стресових ситуацій. Обволікаючи плавця, вода дає йому відчуття невагомості, створюючи гарний настрій і впевненість в завтрашньому дні. Чіткі рухи прояснюють свідомість, покращують увагу, що допомагає швидше виходити з пригніченого стану. Приємні емоції дозволяють чіткіше відчувати зв'язок з навколишньою природою.

Духовна активність

Почати займатися плаванням ми може в будь-якому віці. Це підвищити нам самооцінку і спортивну активність. Заняття в басейні не тільки зміцнять фізичне здоров'я, але і приємно урізноманітнять ваш день. Під час тренувань відбувається спілкування з оточуючими, які згодом можуть стати хорошими друзями і однодумцями. Ваш кругозір розшириться після спільних тренувань з новими знайомими, світовідчуття зміниться, і якість життя значно підвищиться.

Отправить комментарий