Стоматологічний кабінет: основні етапи відкриття

Стоматологічний кабінет: основні етапи відкриття

Багатьох підприємців цікавить, як відкрити стоматологічний кабінет в Україні. Така діяльність вважається досить прибутковою. Про етапи юридичного оформлення стоматології розповімо далі.

Для відкриття стоматології необхідна медична ліцензія. Її отримання – це об’ємний юридичний процес, до якого входять питання вибору приміщення, персоналу, обладнання, отримання санітарно-епідеміологічного акту та ін. І кожне з цих питань є самостійним аспектом організації роботи стоматології.

Реєстрація суб’єкту господарювання

Першим кроком до реалізації проекту є офіційна реєстрація підприємницької діяльності. Стоматологічний кабінет на одне крісло з невеликою кількістю персоналу оформлюється у якості фізичної особи-підприємця. Реєструвати ТОВ слід у тому випадку, коли планується стоматологічна клініка, в якій будуть працювати лікарі різних спеціальностей. Тож спочатку поміркуйте, який обсяг робіт плануєте проводити.

Основні напрямки в виборі приміщення

  • Місце, де планується стоматологічний кабінет, має бути зручно розташоване, щоб пацієнти могли легко до нього дістатися;
  • Наявність поряд інших стоматологічних клінік або медичних установ. Цей факт допоможе у встановленні кількості необхідних послуг та їх вартості;
  • Відповідність державним будівельним нормам. Вони зазначені в ДБН В.2.2-10-2001 «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я», та в оновленому документі від 2019 року, і регламентують правила розміщення, необхідну площу, внутрішню організацію кабінетів. Наприклад, для стоматології на одне крісло визначено мінімальну площу 14 квадратних метрів і по 10 метрів квадратних на кожну додаткову стоматологічну установку.

Право на приміщення повинно бути офіційно підтверджене: оренда або власність. Коли кабінети підготовлені належним чином, їх санітарно-епідеміологічний стан фіксується в спеціальному акті, який видає Держпродспоживслужба.

Аспекти внутрішньої організації

  1. Забезпечення кабінету необхідним обладнанням. Медичне обладнання має бути справним, ліцензованим та супроводжуватись відповідною технічною документацією;
  2. Підбір персоналу. Кваліфікація і людські якості фахівців – важлива складова ефективної роботи будь-якої медустанови. Юридично це питання регулюється наказом МОЗ України № 117 від 29 березня 2002р.

Акредитація та ліцензування

Для медичної практики необхідна ліцензія, яка є підтвердженням належного рівня організації медичного закладу (всіх вищевказаних аспектів). Стоматологічний кабінет може спочатку отримати атестат акредитації – відповідність міжнародним нормам і стандартам, а отримання ліцензії стане завершальним етапом в юридичному оформленні кабінету.

Всі аспекти відкриття стоматологічного кабінету в Україні потребують великої уваги і витрат часу. Для керівників установ правильним рішенням буде звернення до консалтингових фірм для консультацій або оформлення юридичного супроводу медзакладу.

Отправить комментарий